Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Dekorationer för efterbehandling av kakor, bakverk, desserter och glassportioner. Salliselta produkter förpackas i Finland.
Tillverkningsland
Tyskland
Allergener
Nöt, Jordnöt, Sesamfrön, Sojabönor, Mandlar, Cashewnötter, Hasselnötter, Makadamianöt, Pekannöt, Paranötter, Pistagenöt, Valnöt
Ingredienser
socker, vegetabilisk fett (palm), glukossirap, emulgeringsmedel: solroslecitin(0, 1%), färgmnen: E100, E120, E131, E132, E160a, E172, klumpförebyggandemedel:talk(<0, 1%) förtjockningsmedel:arabicum(<0, 1%), vanillin(<0, 1%)
Kontaktuppgifter
Mauste-Sallinen Oy
Emännänkatu 2-4, 21100 Naantali
EAN
6436501038701
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 735 kJ / 409 kcal |
| Fett | 2,5 g |
| - varav mättat fett | 1,3 g |
| Kolhydrat | 97 g |
| - varav sockerarter | 95 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,02 g |
| Fiber | 0 g |
| Natrium | 0 g |


