Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Konserverade körsbär används i bakning och desserter. De är lämpliga för bakverk och bullar, smörgåsar och desserter, till exempel som garnering.…
Tillverkningsland
Nederländerna
Allergener
Svaveldioxid och sulfiter
Ingredienser
Ingredienser: körsbär, glukos- fruktossirap, socker, färg E120, surhetsreglerande medel E 330, konserveringsmedel: SVAVELIDIOXID . Kan innehålla körsbärkärnor.
Kontaktuppgifter
Mauste-Sallinen Oy
Emännänkatu 02-4, 21100 Naantali
EAN
6436501025893
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 334 kJ / 314 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 78 g |
| - varav sockerarter | 78 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,02 g |
| Fiber | 1 g |
| Natrium | 6 mg |


