Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Mandelmassa är huvudsakligen en blandning av skalad mandel. Man kan använda mandelmassa till exempel i glasyr, bakverk och traditionellt som fyllning…
Tillverkningsland
Danmark
Allergener
Nöt, Mandlar
Ingredienser
Socker, MANDEL, vatten, invertsockersirap (E202)
Kontaktuppgifter
Mauste-sallinen Oy
Emännänkatu 2-4, 21100 Naantali
EAN
6436501001101
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 894 kJ / 452 kcal |
| Fett | 23 g |
| - varav mättat fett | 1,7 g |
| Kolhydrat | 51 g |
| - varav sockerarter | 49 g |
| Protein | 9,3 g |
| Salt | 0,00 g |
| Fiber | 4,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


