Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Salliselta Flerfärgat nonpareille 100g
Alla Salliselta produkterUngefär1,44 €
Vertailuhinta 14,40 €/kg
Information
Information
Dekorationer för efterbehandling av kakor, bakverk, desserter och glassportioner
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Nöt, Jordnöt, Sesamfrön, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Mandlar, Cashewnötter, Hasselnötter, Makadamianöt, Pekannöt, Paranötter, Pistagenöt, Valnöt, Vete
Ingredienser
socker, VETE/majsstärkelse, glukossirap, färger: E120, E131, E141, E160a, vegetabilisk olja (kokos, raps), ytbehandlingsmedel:bivax .
Kontaktuppgifter
Mauste-Sallinen Oy
Emännänkatu 2-4
EAN
6436501001972
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 638 kJ / 387 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 96 g |
| - varav sockerarter | 75 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,00 g |
| Fiber | 0,1 g |
| Natrium | 0 mg |


