Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Nötmix ger dig en utsökt blandning av olika nötter och torkade frukter i samma påse. Tillverkad i Finland.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Nöt, Jordnöt, Sesamfrön, Sojabönor, Mandlar, Cashewnötter, Hasselnötter, Makadamianöt, Pekannöt, Paranötter, Pistagenöt, Valnöt
Ingredienser
JORDNÖT, HASSELNÖT, MANDEL, russin (vegetabilisk olja ( bompull frö, solros), CASHEWNÖT, VALNÖT, bananchips (banan, vegetablilisk olja (kokosolja), socker, honung, banan arom)
Kontaktuppgifter
Mauste-Sallinen Oy
Emännänkatu 2-4, 21100 Naantali
EAN
6436501016570
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 2 159 kJ / 516 kcal |
| Fett | 37,8 g |
| - varav enkelomättat fett | 5,1 g |
| Kolhydrat | 26 g |
| - varav sockerarter | 21,4 g |
| Protein | 14,7 g |
| Salt | 0,03 g |
| Fiber | 10,3 g |
| Natrium | 0,1 g |


