Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Dekorationer för efterbehandling av kakor, bakverk, desserter och glassportioner. Salliselta produkter förpackas i Finland.
Tillverkningsland
Tyskland
Allergener
Mjölk, Nöt, Jordnöt, Sesamfrön, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Korn, Kamut-spannmål, Havre, Spelt, Råg, Mandlar, Cashewnötter, Hasselnötter, Makadamianöt, Pekannöt, Paranötter, Pistagenöt, Valnöt, Triticale, Vete
Ingredienser
Dextros, socker, rismjöl, glukossirap, färgämne: E173, arom, surhetsreglerande medel :E330, salt, GELATIN(nöttkött).
Kontaktuppgifter
Mauste-Sallinen Oy
Emännänkatu 2-4, 21100 Naantali
EAN
6436501038688
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 578 kJ / 369 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 92 g |
| - varav sockerarter | 81 g |
| Protein | 0,8 g |
| Salt | 0,10 g |
| Fiber | 0,2 g |
| Natrium | 0 mg |


