Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Linfrön är populära vid matlagning och bakning. Kan blandas med gröt, müsli eller smoothies. Linfrön görs också till en traditionell linfrögel genom…
Tillverkningsland
Kazakstan
Allergener
Nöt, Jordnöt, Sesamfrön, Sojabönor, Mandlar, Cashewnötter, Hasselnötter, Makadamianöt, Pekannöt, Paranötter, Pistagenöt, Valnöt
Ingredienser
Linfrön
Kontaktuppgifter
Mauste-Sallinen Oy
Emännänkatu 2-4, 21100 Naantali
EAN
6436501000869
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 2 115 kJ / 506 kcal |
| Fett | 41,9 g |
| - varav mättat fett | 3,7 g |
| Kolhydrat | 1 g |
| - varav sockerarter | 0,5 g |
| Protein | 19,8 g |
| Salt | 0,10 g |
| Fiber | 26,4 g |
| Natrium | 30 mg |


