Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Psyllium framställs av skalet från växten loppört. Det är en utmärkt källa till fiber och är lämplig för en varierad kost. Salliselta produkter…
Tillverkningsland
Indien
Allergener
Nöt, Jordnöt, Sesamfrön, Sojabönor, Mandlar, Cashewnötter, Hasselnötter, Makadamianöt, Pekannöt, Paranötter, Pistagenöt, Valnöt
Ingredienser
psyllium
Kontaktuppgifter
Mauste-Sallinen Oy
Emännänkatu 2-4, 21100 Naantali
EAN
6436501057351
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 728 kJ / 174 kcal |
| Fett | 0,6 g |
| - varav mättat fett | 0,6 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 1,5 g |
| Salt | 0,20 g |
| Fiber | 85 g |
| Natrium | 80 mg |

