Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Dekorationer för efterbehandling av kakor, bakverk, desserter och glassportioner. Salliselta produkter förpackas i Finland.
Tillverkningsland
Tyskland
Allergener
Nöt, Jordnöt, Sesamfrön, Sojabönor, Mandlar, Cashewnötter, Hasselnötter, Makadamianöt, Pekannöt, Paranötter, Pistagenöt, Valnöt
Ingredienser
Socker (86 %), EU), lakritspulver, glukossirap, vegetabilisk olja (kokos, raps), ammoniumklorid (2, 0 %), ytbehandlingsmedel: E904 (0, 2 %), färg: E153 (0, 1 %), arom, emulgeringsmedel: E322 (0, 1 %).
Kontaktuppgifter
Mauste-Sallinen Oy
Emännänakatu 2-4, 21100 Naantali
EAN
6436501045372
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 685 kJ / 397 kcal |
| Fett | 3 g |
| - varav mättat fett | 1,7 g |
| Kolhydrat | 93 g |
| - varav sockerarter | 92 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,00 g |
| Fiber | 0 g |
| Natrium | 0 mg |


