Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Salliselta Socker strössel rosa-lila 100g
Alla Salliselta produkterUngefär1,44 €
Vertailuhinta 14,40 €/kg
Information
Information
Dekorationer för efterbehandling av kakor, bakverk, desserter och glassportioner. Salliselta produkter förpackas i Finland.
Tillverkningsland
Tyskland
Allergener
Nöt, Jordnöt, Sesamfrön, Sojabönor, Mandlar, Cashewnötter, Hasselnötter, Makadamianöt, Pekannöt, Paranötter, Pistagenöt, Valnöt
Ingredienser
Socker (94%), glukossirap, majsstärkelse, vegetabilisk olja (kokos, raps), emulgeringsmedel: lecitin (<0, 1%), klumpförebyggande medel: E553b (<0, 1%), färgämnen: E120, E132 (<0, 1%)
Kontaktuppgifter
Mauste-Sallinen Oy
Emännänkatu 2-4, 21100 Naantali
EAN
6436501038695
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 700 kJ / 406 kcal |
| Fett | 1 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 98 g |
| - varav sockerarter | 97 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,00 g |
| Fiber | 0 g |
| Natrium | 0,3 mg |


