Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Dekorationer för efterbehandling av kakor, bakverk, desserter och glassportioner. Salliselta produkter förpackas i Finland.
Tillverkningsland
Tyskland
Ingredienser
Socker, rismjöl, vegetabiliska oljor och fetter (ryps, ryps (fullständigt hydrerade) potatisstärkeise, färg:E120, arom
Kontaktuppgifter
Mauste-Sallinen Oy
Emännänkatu 2-4
EAN
6436501028320
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 805 kJ / 426 kcal |
| Fett | 6 g |
| - varav mättat fett | 2,4 g |
| Kolhydrat | 92 g |
| - varav sockerarter | 86 g |
| Protein | 0,6 g |
| Salt | 0,01 g |
| Fiber | 0,1 g |
| Natrium | 0 mg |


