Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Chokladdekorationer för efterbehandling av kakor, bakverk, desserter och glassportioner. Salliselta produkter förpackas i Finland.
Tillverkningsland
Belgien
Allergener
Mjölk, Nöt, Jordnöt, Sesamfrön, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Mandlar, Cashewnötter, Hasselnötter, Makadamianöt, Pekannöt, Paranötter, Pistagenöt, Valnöt, Vete
Ingredienser
Socker, kakaosmör, färgämnen: (E162, E100, E141, E160, E163), helMJÖLKpulver, förtjockningsmedel: (E904, E901, E903, E414), kakaomassa, vassle pulver (MJÖLK), risstärkelse, emulgeringsmedel: solroslecitin, salt, glukossirap
Kontaktuppgifter
Mauste-Sallinen Oy
Emännänkatu 2-4, 21100 Naantali
EAN
6436501045358
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 980 kJ / 471 kcal |
| Fett | 18 g |
| - varav mättat fett | 10 g |
| Kolhydrat | 74 g |
| - varav sockerarter | 73 g |
| Protein | 3,3 g |
| Salt | 0,23 g |
| Fiber | 2,6 g |
| Natrium | 92 mg |


