Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Dekorationer för efterbehandling av kakor, bakverk, desserter och glassportioner. Salliselta produkter förpackas i Finland.
Tillverkningsland
Belgien
Allergener
Mjölk, Nöt, Jordnöt, Sesamfrön, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Mandlar, Cashewnötter, Hasselnötter, Makadamianöt, Pekannöt, Paranötter, Pistagenöt, Valnöt, Vete
Ingredienser
socker, kakaomassa, kakaopulver, dextros, emulgator: lecitin (rybs), ytbehandlingsmedels: E904, E414.
Kontaktuppgifter
Mauste-Sallinen Oy
Emännänkatu 2-4, 21100 Naantali
EAN
6436501000913
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 859 kJ / 443 kcal |
| Fett | 15,4 g |
| - varav mättat fett | 8,9 g |
| Kolhydrat | 67,7 g |
| - varav sockerarter | 64,9 g |
| Protein | 5,1 g |
| Salt | 0,60 g |
| Fiber | 6,6 g |
| Natrium | 120 mg |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


