Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Salliselta Chokladströssel flerfärgade 100g
Alla Salliselta produkterUngefär2,44 €
Vertailuhinta 24,40 €/kg
Information
Information
Dekorationer för efterbehandling av kakor, bakverk, desserter och glassportioner. Salliselta produkter förpackas i Finland.
Tillverkningsland
Belgien
Allergener
Mjölk, Nöt, Jordnöt, Sesamfrön, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Mandlar, Cashewnötter, Hasselnötter, Makadamianöt, Pekannöt, Paranötter, Pistagenöt, Valnöt, Vete
Ingredienser
socker, vegetabilisk fett (palm), VETESTÄRKELSE, fettfri kakaopulver, emulgator: lecitin (rybs), ytbehandlingsmedels: E904, E414, färger: E141, E120, E161b.
Kontaktuppgifter
Mauste-Sallinen Oy
Emännänkatu 2-4, 21100 Naantali
EAN
6436501000920
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 2 012 kJ / 479 kcal |
| Fett | 18 g |
| - varav mättat fett | 13 g |
| Kolhydrat | 79 g |
| - varav sockerarter | 58 g |
| Protein | 0,1 g |
| Salt | 0,04 g |
| Fiber | 0,4 g |
| Natrium | 50 mg |


