Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Tropisk mix ger dig energi i en läcker form! Russin, papaya, ananas och banan är den perfekta kombinationen för ett sött mellanmål. Med mixen får du…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Nöt, Jordnöt, Sesamfrön, Svaveldioxid och sulfiter, Sojabönor, Mandlar, Cashewnötter, Hasselnötter, Makadamianöt, Pekannöt, Paranötter, Pistagenöt, Valnöt
Ingredienser
Russin, (vegetabiliska olja (bomull olja, solros olja)) papaya (papaya, socker, E220), ananas (sugar, pineapple, E330, E220), banan spån (banan, socker, vegetabiliska olja kokosolja), honung, bananarom)
Kontaktuppgifter
Mauste-Sallinen Oy
Emännänkatu 2-4, 21100 Naantali
EAN
6436501018215
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 472 kJ / 352 kcal |
| Fett | 3,6 g |
| - varav mättat fett | 2,8 g |
| Kolhydrat | 74 g |
| - varav sockerarter | 65 g |
| Protein | 1,2 g |
| Salt | 0,22 g |
| Fiber | 4,4 g |
| Natrium | 0,9 g |


