Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Uusi
Samin Rulla kringla - Härlig vardag 315 g
Alla Keski produkterUngefär1,99 €
Vertailuhinta 6,32 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
All den där luftighet och mjukhet.
Och en nypa härlig nötighet från vallmofröna!
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Havre, Vete
Ingredienser
VETEmjöl (Finland), vatten, pressad HAVRE och HAVREflingor, vallmofrön 2, 8 % (EU ock icke-EU), rapsolja, VETEGLUTEN, havssalt, förgelatinerat VETEmjöl, torrjäst, mjölbehandlingsmedel (E300), konserveringsmedel (E282). Tillverkas på samma linje som produkter som innehåller mjölk.
Kontaktuppgifter
Keski Company Oy
Lintikonkatu 12, 77600 Suonenjoki
kuluttajapalvelu@keski.com
EAN
6409720011619
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring: Torrt och svalt, skyddad mot solljus. Bäst före: Datum på påsens slutare.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 274 kJ / 302 kcal |
| Fett | 6 g |
| - varav mättat fett | 0,8 g |
| Kolhydrat | 48,4 g |
| - varav sockerarter | 6,6 g |
| Protein | 11,8 g |
| Salt | 1,50 g |
| Fiber | 3,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

