Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Santer Gryta á la Italia mörk/Spaghetti-grönsaks-kryddmix 175g
Alla Santer produkterUngefär1,98 €
Vertailuhinta 11,31 €/kg
Information
Information
Grytans pasta är tillverkad av mörkt vetemjöl, vilket är mera näringsrikt än det vanliga vetemjölet genom att innehålla vitaminer och mineraler.…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
Spaghetti (61%: mörkt DURUM- (ej EU) och mörkt VETEMJÖL (EU)), grönsaker (28%: tomat, lök, ärter, paprika), joderad salt, potatisstärkelse, palm fett, arom, kryddor (bl.a. vitlök, krydd- och svartpeppar), oregano, basilika.
Kontaktuppgifter
Santerfood Oy
Hiidenkatu 9, 20360
EAN
6409071010057
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
torrt, gärna i svalt.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 385 kJ / 92 kcal |
| Fett | 3,1 g |
| - varav mättat fett | 1,1 g |
| Kolhydrat | 8,4 g |
| - varav sockerarter | 2,2 g |
| Protein | 6,8 g |
| Salt | 0,80 g |
| Fiber | 1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


