Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Santer Bondens gryta/Korn-grönsaks-kryddmix 180g
Alla Santer produkterUngefär1,98 €
Vertailuhinta 11,00 €/kg
Information
Information
Bondens gryta erbjuder en delikat, välsmakande måltid, som kompletteras med förkokat fullkornskorn. Korn innehåller samma hälsofrämjande ämnen som…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Selleri, Korn, Vete
Ingredienser
Fullkorns KORN (55%), grönsaker (30%) (tomat, lök, paprika, morot, palsternacka, SELLERI, purjo-lök, persilja), joderad salt, socker, potatisstärkelse, palmfett, SOJASÅSPULVER (VETE), jästextrakt, proteinhydrolysat (SOJA), kokosflingor, kryddor (bl.a. vitlök, svartpeppar, koriander, ostkummin, cayenne), surhetsreglerandemedel (E330). Kornets ursprungsland Finland.
Kontaktuppgifter
Santerfood Oy
Hiidenkatu 9, 20360
EAN
6409071010064
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
torrt, gärna i svalt.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 390 kJ / 93 kcal |
| Fett | 3,5 g |
| - varav mättat fett | 1,4 g |
| Kolhydrat | 7,9 g |
| - varav sockerarter | 2 g |
| Protein | 7,5 g |
| Salt | 0,70 g |
| Fiber | 1,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


