Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Skivat formbröd toppad med ost och cornflakes.
Tillverkningsland
Estland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL, vatten, OST 11% (MJÖLK, surdegskultur, salt, konsistens medel (E509), jästextrakt), socker, majsflingor, rapsolja, jäst, salt, konserveringsmedel (E200), antioxidant (E300).
Kontaktuppgifter
DELICE PLUS OY AB
HÄTILÄNKATU 1, 13210 HÄMEENLINNA
https://www.delice.fi
Importör
Oy Delice Plus Ab
Hätilänkatu 1, 13210 Hämeenlinna
EAN
6430036731892
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 181 kJ / 282 kcal |
| Fett | 6,1 g |
| - varav mättat fett | 2 g |
| Kolhydrat | 47 g |
| - varav sockerarter | 3,1 g |
| Protein | 9,3 g |
| Salt | 1,20 g |
| Fiber | 2,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

