Laddar

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Glutenfria omslag. En tunn och fiberrik wrap, som är övertygande med dess mångsidiga användningsområden! Värm upp i en stekpanna eller mikrovågsugn,…
Tillverkningsland
Allergener
Sojabönor, Senap
Ingredienser
Rismjöl, vatten, vegetabiliskt margarin [vegetabiliska fetter och oljor (palm, solros), vatten, emulgeringsmedel: mono- och diglycerider av fettsyror; salt], fuktighetsbevarande medel: sorbitol; vegetabilisk fiber (psyllium), SOJAPROTEIN, risstärkelse, förtjockningsmedel: guarkärnmjöl, johannesbrödkärnmjöl; salt, surhetsreglerande medel: vinsyra; naturlig aroma. Kan innehålla spår av SENAP.
Kontaktuppgifter
Dr. Schär AG / SPA
Winkelau 9 - 39014 Burgstall / Postal (BZ) Italy
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Produkten förvaras i plastpåse efter det att den öppnats och bör konsumeras inom några dagar eller frysas in direkt.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 139 kJ / 271 kcal |
| Fett | 6,2 g |
| - varav mättat fett | 3,1 g |
| Kolhydrat | 42 g |
| - varav sockerarter | 1,5 g |
| Protein | 7,1 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 9,3 g |
| Näringsdeklaration | 1 st |
|---|---|
| Energi | 911 kJ / 217 kcal |
| Fett | 5 g |
| - varav mättat fett | 2,5 g |
| Kolhydrat | 34 g |
| - varav sockerarter | 1,2 g |
| Protein | 5,7 g |
| Salt | 0,80 g |
| Fiber | 7,4 g |


