Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Samma innehåll som tidigare men nu med nytt varumärke Schär. Går att använda precis samma recept som förut vid bakning med denna mjölmix. Schärs…
Tillverkningsland
Österrike
Allergener
Sojabönor
Ingredienser
Majsstärkelse, rismjöl, potatismjöl, modifierad potatisstärkelse, sockerbetsfiber, socker, förtjockningsmedel: guarkärnmjöl, hydroxipropylmetylcellulosa, natriumalginat, pektin. Kan innehålla spår av SOJA.
Kontaktuppgifter
Dr. Schär AG/SPA
Winkelau 9 39014 Burgstall/Postal (BZ) Italy
www.semper.https://schaer.com/fi/
EAN
8008698049303
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
FÖRVARING: Torrt, ej över normal rumstemperatur.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 441 kJ / 340 kcal |
| Fett | 0,5 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 78 g |
| - varav sockerarter | 3,6 g |
| Protein | 2,6 g |
| Salt | 0,10 g |
| Fiber | 6,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


