Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Samma innehåll och smak som tidigare men nu med nytt varumärke Schär. Schärs Havreknäcke är ett krispigt, fiberrikt och glutenfritt knäckebröd. En…
Tillverkningsland
Sverige
Allergener
Sojabönor, Havre
Ingredienser
Majsstärkelse, glutenfri fullkornsHAVREgryn 25%, potatismjöl, modifierad potatisstärkelse, socker, rismjöl, bovetemjöl, glutenfri HAVREfiber, förtjockningsmedel: guarkärnmjöl, pektin, hydroxipropylmetylcellulosa; rapsolja, salt med jod (salt, kaliumjodid), potatisfiber, jäst, kryddor (anis, fänkål, kummin). Kan innehålla spår av SOJA.
Kontaktuppgifter
Dr. Schär AG/SPA
Winkelau 9 39014 Burgstall/Postal (BZ) Italy
www.semper.https://schaer.com/fi/
EAN
8008698048573
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
FÖRVARING: Torrt, ej över normal rumstemperatur
Bruksanvisning
Inte lämplig för personer som är allergiska mot havreproteinet avenin.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 559 kJ / 369 kcal |
| Fett | 3,7 g |
| - varav mättat fett | 0,5 g |
| Kolhydrat | 74 g |
| - varav sockerarter | 3,2 g |
| Protein | 4,7 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 11 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


