Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Upptäck den underbara smaken av Morgonknäcke, ett glutenfritt knäckebröd som perfekt balanserar rustik smak med tillfredsställande krispighet. Detta…
Tillverkningsland
Sverige
Allergener
Sojabönor
Ingredienser
Majsstärkelse, rismjöl, potatismjöl, modifierad potatisstärkelse, socker, sockerbetsfiber, vallmofrö 3%, förtjockningsmedel: cellulosa, guarkärnmjöl, hydroxipropylmetylcellulosa, pektin; rapsolja, salt med jod (salt, kaliumjodid), jäst. Kan innehålla spår av SOJA.
Kontaktuppgifter
Dr. Schär AG/SPA
Winkelau 9 39014 Burgstall/Postal (BZ) Italy
www.semper.https://schaer.com/fi/
EAN
8008698049556
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
FÖRVARING: Torrt, ej över normal rumstemperatur.
Bruksanvisning
Sorteras som pappersförpackning.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 547 kJ / 366 kcal |
| Fett | 3,6 g |
| - varav mättat fett | 0,5 g |
| Kolhydrat | 74 g |
| - varav sockerarter | 2,7 g |
| Protein | 3,9 g |
| Salt | 0,95 g |
| Fiber | 11 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


