Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Samma innehåll och smak som tidigare men nu med nytt varumärke Schär. Schär gluntenfri Lantknäckbröd är traditionellt och bakat i vårt egna…
Tillverkningsland
Sverige
Allergener
Sojabönor
Ingredienser
Majsstärkelse, rismjöl, modifierad potatisstärkelse, potatismjöl, socker, sockerbetsfiber, bovetemjöl, förtjockningsmedel: cellulosa, guarkärnmjöl, hydroxipropylmetylcellulosa, pektin; salt med jod (salt, kaliumjodid), jäst, kakaofiber. Kaninnehålla spår av SOJA.
Kontaktuppgifter
Dr. Schär AG/SPA
Winkelau 9 39014 Burgstall/Postal (BZ) Italy
www.semper.https://schaer.com/fi/
EAN
8008698047576
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
FÖRVARING: Torrt, ej över normal rumstemperatur.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 487 kJ / 351 kcal |
| Fett | 0,7 g |
| - varav mättat fett | 0,2 g |
| Kolhydrat | 77 g |
| - varav sockerarter | 3,5 g |
| Protein | 3,7 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 11 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


