Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Schär Minimuffins citronsmak glutenfri 185g/8st
Alla Schär produkterUngefär5,25 €
Vertailuhinta 28,38 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Samma innehåll och smak som tidigare men nu med nytt varumärke Schär. Njut av glutenfria muffins från Schär. Läckra och smakrika, saftiga och fulla…
Tillverkningsland
Frankrike
Allergener
Ägg, Nöt, Mandlar, Hasselnötter
Ingredienser
ÄGG (flytande)*, solrosolja, socker, rismjöl, potatisstärkelse, glukossirap, fuktighetsbevarande: glycerol; inulin, majsmjöl, förtjockningsmedel: guarkärnmjöl, xantangummi; risstärkelse, bakpulver: natriumbikarbonat, monokaliumtartrat; salt, emulgeringsmedel: rapslecitin; naturlig arom (citronolja). *Ägg från frigående höns inomhus.
Kontaktuppgifter
Dr. Schär AG/SPA
Winkelau 9 39014 Burgstall/Postal (BZ) Italy
www.semper.https://schaer.com/fi/
Tillverkare
Arvid Nordquist Finland Oy Ab
Winkelau 9 39014 Burgstall / Postal (BZ) Italy
EAN
8008698049167
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
FÖRVARING: Torrt, ej över normal rumstemperatur.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 836 kJ / 440 kcal |
| Fett | 25 g |
| - varav mättat fett | 11 g |
| Kolhydrat | 47 g |
| - varav sockerarter | 23 g |
| Protein | 4,4 g |
| Salt | 0,77 g |
| Fiber | 4,7 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


