Laddar

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Samma innehåll och smak som tidigare men nu med nytt varumärke Schär. Schärs Superknäcke Chia är ett krispigt glutenfritt knäckebröd med spännande…
Tillverkningsland
Allergener
Sesamfrön, Sojabönor, Senap, Korn, Havre
Ingredienser
Rismjöl, majsstärkelse, potatismjöl, bovetemjöl, sockerbetsfiber, chiafrö 3% (Salvia hispanica), äppelfiber, glutenfritt KORNmaltextrakt, glutenfri HAVREfiber, teffmjöl, rapsolja, salt med jod (salt, kaliumjodid), förtjockningmedel: hydroxipropylmetylcellulosa; vegetabilisk fiber (psyllium), jäst, kakaofiber. Kan innehålla spår av SOJA, SENAP, SESAMFRÖ.
Kontaktuppgifter
Dr. Schär AG/SPA
Winkelau 9 39014 Burgstall/Postal (BZ) Italy
www.semper.https://schaer.com/fi/
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
FÖRVARING: Torrt, ej över normal rumstemperatur.
Bruksanvisning
Inte lämplig för personer som är allergiska mot havreproteinet avenin.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 516 kJ / 359 kcal |
| Fett | 3,2 g |
| - varav mättat fett | 0,4 g |
| Kolhydrat | 73 g |
| - varav sockerarter | 0,1 g |
| Protein | 5 g |
| Salt | 1,40 g |
| Fiber | 9 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


