Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Schär Vanilla Creams 115g Glutenfri dubbelkex med vaniljkräm
Alla Schär produkterUngefär3,39 €
Vertailuhinta 29,48 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Glutenfri fyllkaka med vaniljfyllning. Denna klassiska fyllda kex är som att vara gjord på din tekopp och kexpaketet passar i varje handväska, så att…
Tillverkningsland
Slovenien
Ingredienser
Vanilykräm, 28% [sötningsmedel: maltitol; palmolia, potatisstärkelse, vegetabiliska fibrer (cikoria inulin), majsstärkelse, naturlig vanilj smakämnen, emulgeringsmedel: solroslecitin], rismjöl, majsstärkelse, sötningsmedel: maltitol; majsmjöl, palmolia, egetabiliska fibrer (cikoria inulin), solrosolja, risstärkelse, bakpulver: natriumvätekarbonat, ammoniumvätekarbonat, förtjockningsmedel: xantangummi; salt, emulgeringsmedel: solroslecitin, naturliga aroma.
Kontaktuppgifter
Dr. Schär AG / SPA
Winkelau 9, 39014 Burgstall / Postal (BZ) - Italy
EAN
8008698040867
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras svalt och torrt.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 890 kJ / 452 kcal |
| Fett | 20 g |
| - varav mättat fett | 9,3 g |
| Kolhydrat | 73 g |
| - varav sockerarter | 0,2 g |
| Protein | 3,5 g |
| Salt | 0,53 g |
| Näringsdeklaration | 1 st |
|---|---|
| Energi | 548 kJ / 131 kcal |
| Fett | 5,7 g |
| - varav mättat fett | 2,7 g |
| Kolhydrat | 21 g |
| - varav sockerarter | 0,1 g |
| Protein | 1 g |
| Salt | 0,15 g |


