Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Semper Kiwi, äpple & päron, frukt puré från 8 mån 190g
Alla Semper produkterUngefär1,19 €
Vertailuhinta 6,26 €/kg
Information
Information
Barnens fruktpuré utan tillsatt socker! En underbar kombination av kiwi, äpple och päron. Tillsatt C-vitamin och järn. God efterrätt eller mellanmål…
Tillverkningsland
Spanien
Ingredienser
Äpplejuice (från koncentrat) 43 %, kiwipuré 24 %, päronpuré 14 %, vatten, risstärkkelse, vitamin C, järn. Ursprungslandet för ingredienserna: EU och icke-EU.
Kontaktuppgifter
Hero Finland Oy
PL 6, 00521, Helsinki, Finland
hero@akvamariini.fi
EAN
7312170095247
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Öppnad burk med påsatt lock kan förvaras i kylskåp i ca 1 vecka. Bäst före: Se locket.
Bruksanvisning
”Klicket” garanterar att burken varit oöppnad. Färdiga att äta.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 272 kJ / 64 kcal |
| Fett | 0,1 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 15 g |
| - varav sockerarter | 8 g |
| Protein | 0,4 g |
| Salt | 0,03 g |
| Järn | 2 mg |
| Vitamin C | 35 mg |

