Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Semper Multigrain Puffs Mango & banana ekologiska snacks för barn 1-3 år 18g
Alla Semper produkterUngefär0,79 €
Vertailuhinta 43,89 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Semper Little Kids Multigrain Puffs Mango & Banana är krispiga snacks med tre olika sädesslag och smak av torkad mango och banan. Spröda puffade…
Tillverkningsland
Tjeckien
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
FullkornsVETEmjöl* 30%, VETEmjöl* 19%, bovetemjöl* 19%, majsmjöl* 19%, solrosolja*, mangopulver* 4, 8%, bananpulver* 1, 2%, tiamin (vitamin B1). *Ekologisk ingrediens. Kan innehålla spår av MJÖLK .
Kontaktuppgifter
Hero Finland Oy
PL 6, 00521 Helsinki
hero@akvamariini.fi
Marknadsförare
Oy Semper Ab
PL 80, 02631 Espoo
kuluttajapalvelu@semper.fi
EAN
7310100406187
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras torrt och svalt. Återförslut öppnad påse.
Bruksanvisning
Färdig att äta.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 770 kJ / 424 kcal |
| Fett | 8,5 g |
| - varav mättat fett | 1 g |
| Kolhydrat | 73 g |
| - varav sockerarter | 3,2 g |
| Protein | 10 g |
| Salt | 0,02 g |
| Fiber | 5,9 g |
| Natrium | 0 g |
| Tiamin | 0,6 mg |

