Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Semper Gröt Persika, banan & kokosmjölk 1-3år ätklar barngröt 120g
Alla Semper produkterUngefär1,09 €
Vertailuhinta 9,08 €/kg
Information
Information
Semper ätfärdig gröt persika, banan och havre är en god mellis med gröt och frukt. Vår Little kids gröt är anpassad till lite större barn och får…
Tillverkningsland
Spanien
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Havre
Ingredienser
Gröt 62%, (vatten, kokosmjölk, HAVREgryn 5%, rapsolja, HAVREmjöl 1, 5%, majsmjöl), persikapuré 19%, bananpuré 18%, mineralämnen (kalcium, järn, zink, jod), vitaminer (C, niacin, E, tiamin, B6, folsyra), citronjuicekoncentrat.
Kontaktuppgifter
Hero Finland Oy
PL 80, 02631 Espoo
hero@akvamariini.fi
EAN
7310100722232
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Oöppnad: i rumstemperatur. Öppnad (icke uppvärmd) högst 1 dygn i kylskåp.
Bruksanvisning
Kläm påsen några gånger, öppna och servera gärna på sked.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 350 kJ / 84 kcal |
| Fett | 3,8 g |
| - varav mättat fett | 1,7 g |
| Kolhydrat | 10 g |
| - varav sockerarter | 4 g |
| Protein | 1,5 g |
| Salt | 0,01 g |
| Kalcium | 50 mg |
| Fiber | 1,3 g |
| Foolihappo | 18 µg |
| Jod | 10 µg |
| Niacin | 2,6 mg |
| Tiamin | 0,2 mg |
| Vitamin B6 | 0,1 mg |
| Vitamin C | 12 mg |
| Vitamin E | 1,5 mg |
| Zink | 0,7 mg |

