Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Semper Sweetcorn rings ekologiska snacks för barn från 6 månader 20g
Alla Semper produkterUngefär0,79 €
Vertailuhinta 39,50 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Semper Sweetcorn Rings, majsringar med smarrig smak. Spröda majssnacks för mindre barn, 6 månader och uppåt. Ett roligt snack, bra när ditt barn ska…
Tillverkningsland
Tjeckien
Allergener
Mjölk
Ingredienser
Majs* 78 %, majspulver* 11 %, solrosolja*, tiamin (vitamin B1). Kaninnehålla spår av MJÖLK. *Ekologisk ingrediens.
Kontaktuppgifter
Hero Finland Oy
PL 6, 00521 Helsinki
hero@akvamariini.fi
Marknadsförare
Oy Semper Ab
PL 80, 02631 Espoo
kuluttajapalvelu@semper.fi
EAN
7310100724052
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras torrt och svalt. Återförslut öppnad påse.
Bruksanvisning
För de små från 6 månader. Se till att de sitter ner och övervakas när de äter.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 823 kJ / 432 kcal |
| Fett | 11 g |
| - varav mättat fett | 1 g |
| Kolhydrat | 76 g |
| - varav sockerarter | 1 g |
| Protein | 7,2 g |
| Salt | 0,14 g |
| Fiber | 2,2 g |
| Natrium | 0,1 mg |
| Tiamin | 0,6 mg |

