Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Semper Yogomums Hallon från 10mån yoghurt-fruktpuré 120g
Alla Semper produkterUngefär1,05 €
Vertailuhinta 8,75 €/kg
Information
Information
Yoghurt och frukt, inget tillsatt socker! Semper Yogomums Hallon är en fräsch och läcker osötad fruktpuré innehållande yoghurt, banan och hallon.…
Tillverkningsland
Spanien
Allergener
Mjölk
Ingredienser
Äpplepuré 37%, YOGHURT (värmebehandlad) 35 %, bananpuré 14%, hallonpuré 10%, rismjöl, citronjuice (från koncentrat). Ursprungslandet för ingredienserna: EU och icke-EU.
Kontaktuppgifter
Hero Finland Oy
PL 80, 02631 ESPOO
hero@akvamariini.fi, hero@akvamariini.fi, hero@akvamariini.fi
EAN
7310100970633
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Oöppnad förpackning kan förvaras i rumstemperatur. Öppnad förpackning kan förvaras högst 1 dygn i kylskåp. Packad i skyddande atmosfär.
Bruksanvisning
Färdiga att äta.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 300 kJ / 71 kcal |
| Fett | 1,4 g |
| - varav mättat fett | 0,9 g |
| Kolhydrat | 12 g |
| - varav sockerarter | 7,7 g |
| Protein | 2 g |
| Salt | 0,04 g |
| Kalcium | 60 mg |
| Fiber | 1,4 g |

