Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Siipiweikko Crispy Boneless panerade kycklingbitar är krispiga och saftiga kycklingprodukter, direkt från Atrias finländska gårdar. Kycklingbitarna…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Vete
Ingredienser
kycklingkött (66 %), vatten, VETEMJÖL, rypsolja, kryddor (paprika, vitpeppar, gurkmeja), joderat salt, jäsningmedel E 500, förtjockningsmedel (guarkärnmjöl, xantangummi), stabiliseringsmedel (E 451, E 450), dextros. Kraftigt saltad. Kycklingkötts ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800016172
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 848 kJ / 203 kcal |
| Fett | 12 g |
| - varav mättat fett | 1,9 g |
| Kolhydrat | 10 g |
| - varav sockerarter | 0,6 g |
| Protein | 14 g |
| Salt | 1,40 g |
| Fiber | 0,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


