Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Siipiweikot Vingar är färdiglagade, föga smickrande och helt additivfria vingar direkt från finska Atria-gårdar. Vingarna är desamma som också…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Vete
Ingredienser
vingbit av kyckling, vatten, joderat havssalt. Till 100 g vara har använts 125 g kött. Kycklingkötts ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800012037
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 026 kJ / 247 kcal |
| Fett | 17 g |
| - varav mättat fett | 4,7 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 22 g |
| Salt | 0,89 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


