Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Sisu Räyhä Salmiakkipussi konfektyrblandning 160g
Alla Sisu produkterUngefär2,38 €
Vertailuhinta 14,87 €/kg
Information
Information
Sisu Räyhä salmiakpåse är vänner av hårda godis nya favorit! Påsen innehåller tre olika salmiakgodis: peppar-salmiak, citron-salmiak och…
Tillverkningsland
Danmark
Ingredienser
socker, glukossirap, ammoniumklorid (=salmiak), syra (citronsyra), lakritsextrakt, salt, aromer, koncentrat från (alger, safflor, citron, rädisa, svarta vinbär), färgämne (vegetabiliskt kol).
Kontaktuppgifter
Cloetta Suomi Oy
PL 406, 20101 Turku
EAN
6420256911013
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Bör inte förvaras över 25°C, förvaras torrt.
Bruksanvisning
Blandningsförhållandet kan variera. Kontrollera alltid produktinformationen även från förpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 615 kJ / 380 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 95 g |
| - varav sockerarter | 61 g |
| Protein | 0,1 g |
| Salt | 1,00 g |
| Näringsdeklaration | 1 st |
|---|---|
| Energi | 404 kJ / 95 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 24 g |
| - varav sockerarter | 15 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,25 g |


