Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Sisu Särmä Karkkipussi konfektyrblandning 250g
Alla Sisu produkterUngefär2,98 €
Vertailuhinta 11,92 €/kg
Information
Information
Sisu Särmä godispåsen innehåller sex olika salmiakgodisar: salmiakruta, salmiakskum, salmiaktriangel samt tre olika frukt- och…
Tillverkningsland
Slovakien
Ingredienser
glukossirap, socker, stärkelse, gelatin, ammoniumklorid (=salmiak), lakritsextrakt, modifierad stärkelse, glukos-fruktossirap, karamelliserat socker, invertsockersirap, syra (mjölksyra), naturliga aromer, koncentrat från (spirulina, safflor, svart morot), vegetabiliska oljor (kokos, raps), färgämnen (vegetabiliskt kol, sockerkulör [ammoniak], kurkumin), fullhärdat palmfett, ytbehandlingsmedel (karnaubavax).
Kontaktuppgifter
Cloetta Suomi Oy
PL 406, 20101 Turku
EAN
6420256016992
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Bör inte förvaras över 25°C
Bruksanvisning
Blandningsförhållandet kan variera. Kontrollera alltid produktinformationen även från förpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 452 kJ / 342 kcal |
| Fett | 0,1 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 81 g |
| - varav sockerarter | 57 g |
| Protein | 3,6 g |
| Salt | 0,08 g |
| Näringsdeklaration | 1 st |
|---|---|
| Energi | 363 kJ / 86 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 20 g |
| - varav sockerarter | 14 g |
| Protein | 0,9 g |
| Salt | 0,02 g |


