Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Snellman All Natural Bratwurst grillkorv 230g
Alla Snellman produkterUngefär3,35 €
Vertailuhinta 14,57 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
All Natural. 100 % finländskt kött, ingen nitrit eller tillsatt fosfat. Endast rena, naturliga råvaror. Denna korv med tyskt ursprung ska helst…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Koriander, Ej allergener som obligatoriskt bör anges
Ingredienser
Griskött (84%) (ursprung Finland), vatten, nötkött (6%) (ursprung Finland), havssalt, fårtarm, kryddor (svartpeppar, koriander, mejram, muskotnöt, kummin, bockhornsklöver).
Kontaktuppgifter
Snellmanin Lihanjalostus Oy
Kuusisaarentie 1, 68600 Pietarsaari
+358 (0)6 7866111, https://www.snellman.fi, herra.snellman@snellman.fi
EAN
6409620006005
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 190 kJ / 285 kcal |
| Fett | 25 g |
| - varav mättat fett | 8,2 g |
| Kolhydrat | 0,5 g |
| - varav sockerarter | 0,4 g |
| Protein | 14 g |
| Salt | 2,00 g |
| Fiber | 0,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


