Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Snellman All Natural Chorizo grillkorv 230g
Alla Snellman produkterUngefär3,35 €
Vertailuhinta 14,57 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
All Natural. 100 % finländskt kött, ingen nitrit eller tillsatt fosfat. Endast rena, naturliga råvaror. Chorizon får sin äkta smak av bl.a. chili,…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Koriander, Ej allergener som obligatoriskt bör anges
Ingredienser
Griskött (83%) (ursprung Finland), vatten, nötkött (7%) (ursprung Finland), havssalt, fårtarm, lök, vitlök, späck, kryddor (chili, kummin, koriander, paprika, svartpeppar).
Kontaktuppgifter
Oy Snellman Ab
PL 113, 68601 Pietarsaari
EAN
6409620005978
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 277 kJ / 305 kcal |
| Fett | 27 g |
| - varav mättat fett | 11 g |
| Kolhydrat | 1,1 g |
| - varav sockerarter | 1 g |
| Protein | 14 g |
| Salt | 2,00 g |
| Fiber | 0,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


