Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Via grillningen får produkten både en härlig smak och en vacker yta. Den nya tunnare skivan ger upplevelsen av en restaurangaktig kebab och den beter…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ej allergener som obligatoriskt bör anges
Ingredienser
Nötkött (ursprung Finland), salt, kryddor (vit- och svartpeppar, paprika, chili, lök, vitlök), aromer (bl.a. libbsticka), glukos, socker, rypsolja, stabiliseringsmedel (E450).
Kontaktuppgifter
Snellmanin Lihanjalostus Oy, Kuusisaarentie 1 68600 Pietarsaari, https://www.snellman.fi, herra.snellman@snellman.fi, +358 (0)6 7866111
EAN
6409620011887
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 115 kJ / 266 kcal |
| Fett | 21 g |
| - varav mättat fett | 9,5 g |
| Kolhydrat | 0,6 g |
| - varav sockerarter | 0,6 g |
| Protein | 18 g |
| Salt | 2,10 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


