Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Det är den egna naturliga buljongen som är hemligheten bakom denna leverkorvs sammetslena konsistens. Bara finländskt kött och vi säger…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Griskött (30 %) (ursprung Finland), köttbuljong (vatten, grisben, griskött, lök, kryddor (svartpeppar, kryddpeppar, lagerblad)), grislever (25 %) (ursprung Finland), späck, salt, socker, bindvävsprotein av gris, kryddor (lök, ingefära), aromer (svartpeppar, muskotnöt, vanillin), glukos, antioxidationsmedel (E300), konserveringsmedel (E250).
Kontaktuppgifter
Snellmanin Lihanjalostus Oy
Kuusisaarentie 1, 68600 Pietarsaari
+358 (0)6 7866111, https://www.snellman.fi, herra.snellman@snellman.fi
EAN
6409620002199
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 108 kJ / 265 kcal |
| Fett | 21 g |
| - varav mättat fett | 7,9 g |
| Kolhydrat | 2,9 g |
| - varav sockerarter | 2,4 g |
| Protein | 12 g |
| Salt | 1,90 g |
| Fiber | 0,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


