Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
En milt kryddad, köttrik korv i naturtarm för en perfekt hot dog. Storleken är optimerade för Street Food Brioche hot dog-semlan – lite längre och…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Griskött (83%) (ursprung Finland), vatten, nötkött (7%) (ursprung Finland), havssalt, gristarm, kryddor (vitlök, svart- och vitpeppar, koriander, cayenne, lök, muskotnöt, ingefära, chili, kummin, paprika), antioxidationsmedel (E300), konserveringsmedel (E250).
Kontaktuppgifter
Snellmanin Lihanjalostus Oy
Kuusisaarentie 1, 68600 Pietarsaari
+358 (0)6 7866111, https://www.snellman.fi, herra.snellman@snellman.fi
EAN
6409620012426
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 200 kJ / 287 kcal |
| Fett | 26 g |
| - varav mättat fett | 9,8 g |
| Kolhydrat | 0,3 g |
| - varav sockerarter | 0,3 g |
| Protein | 14 g |
| Salt | 2,10 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

