Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Snellman Uppskärningskorv med kokt tunga 150g
Alla Snellman produkterUngefär2,29 €
Vertailuhinta 15,27 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Ett saftigt pålägg med kokt nöttunga som vi tillverkat under en lång tid. En mycket omtyckt klassiker i vårt påläggssortiment. Utan svål och…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Majs, Ej allergener som obligatoriskt bör anges
Ingredienser
Griskött (44%) (ursprung Finland), nöttunga (30%) (ursprung Finland), vatten, gris skinka (7%) (ursprung Finland), späck, salt, kryddextrakt (muskotblomma, mejram, muskotnöt, svartpeppar), kryddor (ingefära, lök, vitpeppar), stabiliseringsmedel (E450, E451), antioxidationsmedel (E300, E301), konserveringsmedel (E250).
Kontaktuppgifter
Snellmanin Lihanjalostus Oy
Kuusisaarentie 1, 68600 Pietarsaari
+358 (0)6 7866111, https://www.snellman.fi, herra.snellman@snellman.fi
EAN
6409620004544
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 971 kJ / 234 kcal |
| Fett | 20 g |
| - varav mättat fett | 7,6 g |
| Kolhydrat | 0,6 g |
| - varav sockerarter | 0,6 g |
| Protein | 13 g |
| Salt | 1,90 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


