Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Skinka från lantgris är förstaklassig råvara för dessa möra stekstrimlor. Strimlor av färskt, ofruset kött i storleken ca 1 x 1,5 cm.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Koriander, Ej allergener som obligatoriskt bör anges
Ingredienser
Skinka (ursprungsland Finland), vatten, salt, stabiliseringsmedel (E450, E451), socker, kryddor (svartpeppar, vitpeppar, koriander, lök), aromer (bl.a. grönpeppar, libbsticka, rökarom), antioxidationsmedel (E301), konserveringsmedel (E250).
Kontaktuppgifter
Snellmanin Lihanjalostus Oy
Kuusisaarentie 1, 68600 Pietarsaari
+358 (0)6 7866111, https://www.snellman.fi, herra.snellman@snellman.fi
EAN
6409620364501
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 460 kJ / 110 kcal |
| Fett | 4,1 g |
| - varav mättat fett | 1,6 g |
| Kolhydrat | 0,7 g |
| - varav sockerarter | 0,7 g |
| Protein | 18 g |
| Salt | 2,00 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


