Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Vill du tillreda mat snabbt? Salamistrimlor passar till pastasallader, pizza och i pajer. Tillverkat av finländskt, gmo-fritt gris- och nötkött.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Senap, Koriander, Majs
Ingredienser
Griskött (ursprungsland Finland), nötkött (ursprungsland Finland), späck, salt, glukos, socker, kryddor (svartpeppar, vitpeppar, grönpeppar, koriander, lök, palsternacka, vitlök, paprika, chili), aromer (bl.a. bockhornsklöver, libbsticka, kryddpeppar), surhetsreglerande medel (E301), konserveringsmedel (E250, E252).
Kontaktuppgifter
Snellmanin Lihanjalostus Oy
Kuusisaarentie 1, 68600 Pietarsaari
+358 (0)6 7866111, https://www.snellman.fi, herra.snellman@snellman.fi
EAN
6409620000294
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 540 kJ / 370 kcal |
| Fett | 31 g |
| - varav mättat fett | 13 g |
| Kolhydrat | 0,8 g |
| - varav sockerarter | 0,8 g |
| Protein | 24 g |
| Salt | 4,10 g |
| Fiber | 0,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


