Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Vår Riktiga knackkorv blev en riktig succé, för alla ostälskare utvecklade vi därför också en en ostknackkorv. Vår ostknackkorv innehåller tre…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Koriander, Majs
Ingredienser
Griskött (75%) (ursprung Finland), vatten, OST (10%), nötkött (6%) (ursprung Finland), havssalt, fårtarm, glukos, kryddor (svart- och vitpeppar), aromer (bl.a. paprika, chili, koriander, muskotnöt), antioxidationsmedel (E300), konserveringsmedel (E250).
Kontaktuppgifter
Snellmanin Lihanjalostus Oy, Kuusisaarentie 1 68600 Pietarsaari, https://www.snellman.fi, herra.snellman@snellman.fi, +358 (0)6 7866111
EAN
6409620002380
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 230 kJ / 295 kcal |
| Fett | 26 g |
| - varav mättat fett | 10 g |
| Kolhydrat | 0,2 g |
| - varav sockerarter | 0,2 g |
| Protein | 16 g |
| Salt | 2,00 g |
| Fiber | 0,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

