Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
De riktigt goda skinnfria knackkorvarna får smak från den nyligen 40-år fyllda klassiska Oltermanni-osten från Valio, en av Finlands överlägset mest…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Koriander, Majs
Ingredienser
Griskött (ursprung Finland), vatten, ost, nötkött (ursprung Finland), potatismjöl, havssalt, kryddor (vitpeppar, koriander, cayennepeppar, lök, muskotnöt, ingefära), antioxidationsmedel (E300), konserveringsmedel (E250).
Kontaktuppgifter
Snellmanin Lihanjalostus Oy
Kuusisaarentie 1, 68600 Pietarsaari
+358 (0)6 7866111, https://www.snellman.fi, herra.snellman@snellman.fi
EAN
6409620012846
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 097 kJ / 262 kcal |
| Fett | 22 g |
| - varav mättat fett | 8,8 g |
| Kolhydrat | 2,6 g |
| - varav sockerarter | 0,1 g |
| Protein | 14 g |
| Salt | 1,70 g |
| Fiber | 0,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

