Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Färdigskalad länkkorv som är lättare att använda och smakar ännu bättre. 77 % kött.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ej allergener som obligatoriskt bör anges
Ingredienser
Griskött (70%) (ursprung Finland), vatten, nötkött (7%) (ursprung Finland), potatismjöl, havssalt, glukos, socker, kryddor (svart- och vitpeppar, lök, paprika), kryddextrakter (bl.a. chili, muskotnöt, ingefära), antioxidationsmedel (E300), arom, konserveringsmedel (E250).
Kontaktuppgifter
Snellmanin Lihanjalostus Oy
Kuusisaarentie 1, 68600 Pietarsaari
+358 (0)6 7866111, https://www.snellman.fi, herra.snellman@snellman.fi
EAN
6409620011450
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 049 kJ / 251 kcal |
| Fett | 21 g |
| - varav mättat fett | 7 g |
| Kolhydrat | 3,3 g |
| - varav sockerarter | 0,5 g |
| Protein | 12 g |
| Salt | 1,70 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


