Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Riktig skinnfri knackkorv görs, som namnet säger, av riktiga råvaror. Hög kötthalt, ingen tillsatt fosfat. Ingen svål, inget maskinurbenat kött.…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Koriander, Majs, Ej allergener som obligatoriskt bör anges
Ingredienser
Griskött (83%) (ursprungsland Finland), vatten, nötkött (7%) (ursprungsland Finland), havssalt, glukos, kryddor (svart- och vitpeppar), aromer (bl. a. paprika, chili, koriander, muskotnöt), antioxidationsmedel (E300), konserveringsmedel (E250).
Kontaktuppgifter
Snellmanin Lihanjalostus Oy
Kuusisaarentie 1, 68600 Pietarsaari
+358 (0)6 7866111, https://www.snellman.fi, herra.snellman@snellman.fi
EAN
6409620000324
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 200 kJ / 285 kcal |
| Fett | 26 g |
| - varav mättat fett | 9,8 g |
| Kolhydrat | 0,3 g |
| - varav sockerarter | 0,3 g |
| Protein | 14 g |
| Salt | 2,10 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

