Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Snellman Riktig knackkorv i naturtarm 400g
Alla Snellman produkterUngefär4,66 €
Vertailuhinta 11,65 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Denna förstklassiga knackkorv knäcker och smakar precis som riktigt knackkorv ska göra. 90 % kött.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Koriander, Majs
Ingredienser
Griskött (76%) (ursprungsland Finland), nötkött (14%) (ursprungsland Finland), vatten, havssalt, fårtarm, glukos, kryddor (svart- och vitpeppar), aromer (bl.a. paprika, chili, koriander, muskotnöt), antioxidationsmedel (E300), konserveringsmedel (E250).
Kontaktuppgifter
Snellmanin Lihanjalostus Oy
Kuusisaarentie 1, 68600 Pietarsaari
+358 (0)6 7866111, https://www.snellman.fi, herra.snellman@snellman.fi
EAN
6409620002366
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 200 kJ / 290 kcal |
| Fett | 26 g |
| - varav mättat fett | 9,8 g |
| Kolhydrat | 0,3 g |
| - varav sockerarter | 0,3 g |
| Protein | 14 g |
| Salt | 2,10 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

