Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Riktig bacon är äkta finländskt bacon. Om du vill ha bacon som till sin smak, konsistens, finländskhet och användbarhet är förstklassigt och unikt…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Griskött (ursprung Finland), salt, socker, späck, konserveringsmedel (E250).
Kontaktuppgifter
Oy Snellman Ab
PL 113, 68601 Pietarsaari
EAN
6409620011467
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 468 kJ / 351 kcal |
| Fett | 31 g |
| - varav mättat fett | 10 g |
| Kolhydrat | 1,1 g |
| - varav sockerarter | 1,1 g |
| Protein | 18 g |
| Salt | 2,40 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


